• مصرف قرص زدکل (Zedcal Tablet) در سنین بالاتر از پوکی استخوان پیشگیری می­کند .

  قرص زدکل روی تشکیل استخوان را تحریک می­کند و می تواند در بازسازی تحلیل های استخوانی ناشی از افزایش سن ، مسمومیت با آلومینیوم ، کمبود ویتامین D ، کمبود کلسیم آرتریت ، کمبود استروژن ، دیابت و شکستگی موثر باشد .
  قرص زدکل 30عددی ویتابیوتیکس

قرص زدکل

قرص کلسیم سیترات همراه با منیزیم ، زینک ، ویتامین D و ویتامین C شرکت ویتابیوتیکس با نام تجاری zedcal  مجموعه ای کامل از ویتامین ها و مواد معدنی بوده که به سلامت استخوان ها ، عضلات و بافت همبند کمک می­کند . مصرف قرص زدکل (Zedcal Tablet) در سنین بالاتر از پوکی استخوان پیشگیری می­کند . این قرص برای رشد و استحکام استخوان در سنین رشد نیز موثر است . این محصول جهت تامین کلسیم در گروه های سنی جوانان ، میانسالان و زنان باردار فرموله شده است که منجر به افزایش توده استخوانی و افزایش تراکم و جلوگیری از کاهش تراکم استخوان تجویز می شود .

 • کمک به حفظ سلامت استخوان ها یکی از ویژگی های قرص زدکل

  کمک به حفظ سلامت استخوان ها

 • حفظ عملکرد طبیعی عضلات یکی از ویژگی های قرص زدکل

  حفظ عملکرد طبیعی عضلات

 • جلوگیری از پوکی استخوان یکی از ویژگی های قرص زدکل

  جلوگیری از پوکی استخوان

 • غضروف ساز یکی از ویژگی های قرص زدکل

  غضروف ساز

معرفی قرص زدکل

کلسیم فراوان ترین ماده معدنی موجود در بدن انسان است که 99 درصد آن در استخوان ها و دندان ها و 1 درصد باقی مانده در خون ، سلول های عصبی و سایر مایعات بدن یافت می­شود . دریافت روزانه این ماده مغذی برای استحکام استخوان ها ضروری است . کمبود آن منجر به پوکی استخوان و در نتیجه افزایش خطر شکستگی استئومالاسی ، راشیتیسم ، کاهش فعالیت غده پاراتیروئید یا هیپوپاراتیروئیدیسم میشود .

از آنجاییکه کلسیم حل شده قابلیت جذب بالاتری دارد ملحی از کلسیم بهتر است که خاصیت اسیدی بیشتری داشته باشد . حلالیت نمک های کلسیم عمدتا به pH وابسته است.وقتی مکمل کلسیم وارد معده می­شود، محیط اسیدی معده ،نمک ها و یون های کلسیم را حل می­کند.حلالیت کربنات کلسیم زمانیکه PH  معده زیر 5/6 باشد زیاد است بنابراین همیشه توصیه شده است که قرص کلسیم کربنات را همراه یا بلافاصله بعد از غذا مصرف کنید تا از جذب آن اطمینان حاصل شود .

این در حالیست که کلسیم سیترات حلالیت بالایی دارد و به همین دلیل میتوان آن را با معده خالی نیز مصرف کرد ولی به هر حال حلالیت هر دو مکمل کلسیم وقتی pH معده زیاد باشد کاهش پیدا می کند .

در یک مطالعه بسیار مهم روی این دو مکمل کلسیم مشخص شد که جذب کلسیم سیترات به میزان قابل توجهی بالاتر بوده به این صورت که 27 درصد در حالت معده خالی و 21 درصد همراه با غذا بیشتر از کلسیم کربنات جذب کلسیم اتفاق افتاده است .

خواص قرص زدکل

کمک به جذب بهتر کلسیم به دلیل دارا بودن ویتامین د

بهبود عملکرد عضلات با دارا بودن کلسیم، ویتامین  D3 و منیزیم

کمک به حفظ و ساخت بافت همبند

مزیت قرص زدکل نسبت به داروهای مشابه:

 • حاوی کلسیم به فرم کلسیم سیترات
 • بهبود اثر کلسیم به واسطه دارا بودن منیزیم، زینک، ویتامین D3
 • با کمترین عاره گوارشی نسبت به سایر ملح‌های کلسیم و جذب بهتر

دوز خالص قابل جذب این قرص چقدر است؟

افراد با اسید معده کم یا افرادی که داروهای کاهش دهنده اسید مصرف می کنند: در افراد با اسید معده پایین جذب می شود. شرایطی که تولید اسید معده را کاهش می دهد (مانند افزایش سن، برخی داروها، جراحی معده)

افراد مبتلا به بیماری های گوارشی: افرادی که دارای شرایطی مانند بیماری التهابی روده (IBD)، بیماری سلیاک، یا جراحی بای پس معده هستند، ممکن است جذب کلسیم را مختل کنند.

افراد در معرض خطر سنگ کلیه: مکمل های سیترات کلسیم ممکن است با خطر کمتر تشکیل سنگ کلیه در مقایسه با کربنات کلسیم همراه باشد.

گیاهخواران و مبتلایان به عدم تحمل لاکتوز: افرادی که از رژیم غذایی وگان پیروی می کنند یا به لاکتوز حساسیت دارند، ممکن است دریافت کلسیم کافی از منابع لبنی را دشوار بدانند. مکمل‌های سیترات کلسیم می‌توانند منبع جایگزین کلسیم باشند که به محصولات لبنی متکی نیست.

قیمت قرص زدکل:

1,485,000 ریال

عنوان
در هر 10میلی لیتر
نیاز روزانه %
Vitamin D (as D3 800 IU)
20 µg
400
Vitamin C
60 mg
75
Calcium Citrate
1000 mg
equivalent to elemental Calcium
211 mg
26
Magnesium Hydroxide
720 mg
equivalent to elemental Magnesium
300 mg
80
Zinc Sulphate
27 mg
equivalent to elemental Zinc
15 mg
107

 ترکیبات قرص زدکل


ویتامین D3  

این ویتامین با افزایش جذب کلسیم در روده ها و کاهش دفع از کلیه ها برای رشد و استحکام استخوان ها ضروری است . کمبود آن باعث ضعف و شکنندگی استخوان ها شده و پوکی استخوان ها را به دنبال دارد . زنان در دوران یائسگی به این ویتامین بیشتر از افراد دیگر نیاز دارند .

منیزیم magnesium

90 درصد منیزیم در اسکلت استخوانی بدن جای گرفته است . این عنصر نقش مهمی در بهینه سازی استفاده از کلسیم و معدنی سازی استخوان به عهده دارد . یکی دیگر از وظایف منیزیم تبدیل ویتامین دی به شکل فعال است که بدن بتواند از آن استفاده کند .

ویتامین C  VitaminC   

ویتامین  C در بسیاری از اعمال حیاتی بدن نقش عمده ای دارد از جمله در ساخت استخوانها ، دندان ها ، تقویت و تنظیم سیستم ایمنی . ویتامین C  فعالیت آنتی اکسیدانی دارد  و برای رشد بدن ضروری است و در تولید پروتئین موردنیاز برای عضلات ، تاندون ها و پوست نقش دارد . این ویتامین برای حفظ سلامت لثه و غضروف استخوان ضروری به شمار می آید . ویتامین C  به منظور بهبود و درمان زخم ها و حفاظت از سلول ها در برابر آسیب های محیطی نیز کاربرد دارد .

ویتامین C  موجود در محصول در کنار کلسیم و زینک در پیوند استخوانی پس از عمل جراحی و تقویت کانال های جذب ویتامین D3  موثر بوده و منجر به حمایت از سلول های سازنده استخوانی شده و از تشکیل سلول های تجزیه کننده استخوان جلوگیری می کند . محصول زدکل zedcal  به دلیل داشتن ویتامین C در کلاژن سازی مفاصل بسیار موثر است.

 

نحوه مصرف قرص زدکل:

روزانه 2 عدد قرص به همراه یک لیوان آب ترجیحاً به همراه وعده غذایی اصلی ( در 2 وعده مجزا) مصرف شود.

 • در دمای زیر 25 درجه سانتی گراد، درجای خشک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
 • در صورت ابتلا به صرع، آلرژی به مواد غذایی و یا اجزا تشکیل دهنده فرآورده و درصورت استفاده از سایر داروها، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمائید.
 • مصرف این فرآورده در کودکان توصیه نمی شود.
 • از جویدن قرص خودداری نمائید. بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نشود.
 • این فرآورده مکمل است و جهت پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری نمی باشد.

 

محصولات مرتبط

مشخصات شربت زینکامپلکس
مشخصات شربت زینکامپلکس